Oto sekrety par o wielkiej intymności i sposób, w jaki żywią swoje pragnienia. Postępuj zgodnie z poniższymi 8 wskazówkami, aby osiągnąć jeszcze większą satysfakcję seksualną!

Tajemnice par spełnionych seksualnie

Dla pary spełnionej seksualnie: nie mającej tych samych zainteresowań

Najszczęśliwsze pary, z którymi rozmawiałam, powiedziały mi, że miały dynamiczne życie, kiedy były razem, i aktywne życie na własną rękę” – mówi Andrea Syrtash, specjalista ds. stosunków międzyludzkich i autorka książki „Zdradzaj męża” (Z mężem) (Głupia pani mąż – z mężem). „Myślę, że to wiele wnosi do związku, kiedy możesz wrócić do domu i podzielić się z innymi tym, co zrobiłeś, czego się nauczyłeś. Wywołuje to rodzaj podniecenia, które sprawia, że tęsknicie za sobą.” Większość Amerykanów z Ameryki Północnej żeni się trochę późno, a ponieważ często prowadzą już aktywne życie przed zawarciem małżeństwa, chcą zachować te luki w małżeństwie”, dodaje Syrtash. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety cenią sobie swoje relacje i czas spędzony z przyjaciółmi, co może pomóc im poczuć, że powiedzieli to, co mieli do powiedzenia po powrocie do domu, do partnera.

Ale muszą też robić rzeczy razem, dla spełnienia seksualności.

„Małżeństwa, w których drugiemu nadaje się najwyższy priorytet, będą bardziej związane seksualnie”, mówi Andrea Syrtash.  Trudno jest nam połączyć się w pokoju z kimś, z kim jesteśmy całkowicie odseparowani. Nie musisz trzymać się razem cały czas, ale musisz wiedzieć, że twój partner jest priorytetem”. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś, że „pary, które się pociły, pozostają razem”, to dlatego, że aktywność fizyczna (poza pokojem) to świetny sposób, aby połączyć się ze sobą, poprawiając jednocześnie swoje zdrowie. Ćwiczenia fizyczne nie tylko uwalniają endorfiny – hormon szczęścia – ale badania pokazują, że po wspólnym uczestniczeniu w zajęciach lub podjęciu wyzwania, pary zgłosiły, że czują się bardziej zjednoczone i bardziej zakochane w swoim partnerze.

Zachowują sobie momenty „bez techno”.

Wiele par w wieku cyfrowym widziało swojego partnera raz lub dwa razy (lub więcej?) całkowicie pochłoniętego tym, co oglądał na Facebooku lub Instagramie. „Rozmawiałem z parami, które powiedziały mi, że nie mają drugiej wymiany intymnej, ale ich zachowanie techno pokazało coś innego”, mówi Andrea Syrtash. Musimy wyznaczyć granice dla techno, by stworzyć intymne chwile”. Ponownie, nie trzeba poświęcać całego swojego czasu na inne, ale ważne jest, aby spędzać z nim czas wysokiej jakości, z dala od urządzeń i techno. Powiedz drugiemu, że wyłączysz telefon, gdy raz lub kilka razy w tygodniu spotkacie się w domu, aby się zrelaksować.

Umieszczają seks w porządku dziennym.

„Uwielbiam wiedzieć, kiedy będę uprawiać seks, ale zawsze mówię, że musisz „planować być spontaniczny”, jeśli to coś dla ciebie znaczy”, żartuje Andrea Syrtash. Oczywiście umieszczenie „Uprawiamy seks w sobotę” w kalendarzu może wyglądać głupio i wydawać się dobrym sposobem na zniszczenie każdej pasji w życiu miłosnym, ale kiedy Twój harmonogram jest pełny i pracujesz długie godziny, to najlepszy sposób, aby upewnić się, że tak się stanie! „Kiedy jesteś przytłoczony”, dodaje Andrea Syrtash, „nie znajdziesz na to czasu, chyba że podejmiesz kroki, aby się upewnić.” Spójrz na swój pamiętnik, aby zobaczyć, kiedy możesz się uwolnić i zapisać go (może po południu, kiedy dzieci tam nie ma). Nie czekaj, aż poczujesz się „zainspirowany”, mówi specjalista. Pamiętaj, że nie wszystko musi być hiperstrukturalne, gdy uprawiasz seks tylko dlatego, że zarezerwowałeś chwilę prywatności dla siebie. A jeśli masz ochotę na to przed czasem, który zaplanowałeś, skorzystaj z okazji!

Aby tak się mogło stać pamiętaj o odpowiedniej suplementacji, o którą zadba portal stopstopnop – zajrzyj tam koniecznie, nie będziesz żałował.

Lubią ułatwiać życie swojemu partnerowi.

Zrezygnowanie z niektórych przyjemności, aby ukochana osoba była szczęśliwsza (np. oglądanie z nią pokazu zakupów zamiast kolejnego turnieju golfowego) może zwiększyć poziom satysfakcji w związku. Psycholog z Uniwersytetu w Toronto badał 44 pary (mieszkające ze sobą średnio od 11 lat), aby określić, jakie postawy prowadzą do większej satysfakcji seksualnej wśród par. Pary wykazujące silną solidarność (na przykład, dżentelmen byłby skłonny zrezygnować ze stosunkowo krótkiego dojazdu do pracy, aby oddalić się nieco dalej, tak aby pani mogła być bliżej swojego biura) były również parami, które wykazały najwyższy poziom satysfakcji w swoim związku. Badanie to pokazuje, jak ważne jest, aby nie przechowywać karty wyników relacji, zwłaszcza w przypadku relacji seksualnych. Bądźcie gotowi dać więcej niż otrzymujecie i jest prawdopodobne, że oboje będziecie mieli satysfakcjonujący stosunek seksualny przez kolejne lata.